O nas

Firma elight® rozpoczęła działalność w 2010 roku jako dystrybutor produktów oświetleniowych. Po kilku latach zdobywania doświadczenia w branży oświetleniowej uruchomiliśmy biuro projektowe, koncentrując się na kompleksowej realizacji inwestycji w zakresie projektowania, dostaw i instalacji systemów oświetleniowych.

Specjalizujemy się w oświetlaniu powierzchni biurowych, handlowych, obiektów przemysłowych oraz terenów kolejowych. Z pośród wielu zrealizowanych inwestycji, w szczególności pochwalić się możemy oświetleniem ponad 50 klubów fitness w całej Polsce, co zaowocowało długotrwałą współpracą z firmą Calypso Fitness S.A. – liderem w branży fitness w naszym kraju.

W wyniku przekształcenia spółki w 2017 roku marka elight® stała się własnością spółki EXplatforma SA z siedzibą w Łodzi.

2018 roku nawiązaliśmy współpracę z jedną z największych spółek specjalizujących się w budowie infrastruktury kolejowej, dla której zrealizowaliśmy dostawy specjalistycznych opraw LED do oświetlania peronów i przejazdów kolejowych.

W roku 2020 została wydzielona spółka celowa METFORMAT Sp. z o.o. należąca do tej samej grupy holdingowej (EXgeneral / EXQ) oraz tych samych właścicieli. Głównym celami dla nowej spółki są:

  • realizacja projektów oświetleniowych w kompleksowym zakresie: od projektu po montaż
  • rozszerzenie działalności w zakresie projektowania, wykonawstwa i serwisu na nowe branże: systemy klimatyzacji, BMS, P.POŻ.

Oszczędzaj czas i pieniądze – wybierz jakość! Zapraszamy do współpracy!